Szukamy używanego samochodu w Gdańsku – szukaj lokalnie na samochody.pl

Zdecydowaliśmy się  sprawdzić jakie pojazdy można znaleźć na kilku portalach wyszukując po określonych miastach. Padło na portal samochody.pl i miasto Gdańsk. Zaciekawiło nas co może kryć to portowe miasto z ciekawostek motoryzacyjnych, jakie egzotyczne auta mogą być oferowane na sprzedaż.

Dla osób, które nigdy nie próbowały wyszukiwarek na portalach motoryzacyjnych proponuje w ten sposób znaleźć auto dla siebie, bądź po prostu poznać rynek samochodów używanych dostępnych na danym terenie.

W Gdańsku ciekawy używany samochód jaki znaleźliśmy korzystając z samochody.pl był nie jeden. Trafił nam się klasyk z USA z lat 60. Był to Cadillac oferujący przez firmę sprowadzającą auta używane zza oceanu. Cadillac Eldorado 70 bo o nim mowa kosztował 70 000 zł. Ma największy silnik stosowany w osobowym samochodzie kiedykolwiek o pojemności 8,2l i mocy 400 KM. Wyprodukowano go niecałe 29 000 sztuk, miał przedni napęd i sterowane elektrycznie fotele, chowane podwójne lampy. Waga to ponad 2 tony, a długość 5600 cm. Mimo tego do 100 km/h rozpędza się w 8,6s. Wyposażenie to m.in. wspomaganie kierownicy, centralny zamek, pneumatyczne zawieszenie, elektrycznie regulowana kanapa przednia, elektryczne szyby i radio.

Kolejny z wyszukiwarki wskazującej samochody używane w Gdańsku to Ford Mustang 68 za 55 000 zł. Ma nadwozie Fastback, wyposażony jest w pakiet GT i napędzany silnikiem o mocy ponad 320 KM. Automatyczna skrzynia biegów i piękny zielono butelkowy kolor, jak zapewniał właściciel oryginalny, ponieważ auto przebywało na stałe w ciepłym i suchym klimacie, więc nie działo się z nim nic złego.

Ciekawostką było Lamborghini LM002 sprzed 33 lat. Trzytonowy kolos z silnikiem V12. Zbudowany dla wojska oryginał w tym wypadku służył jako prototyp dla Włoskiej marki. Zbudowano go jedynie 328 sztuk, ponieważ na przymiarkach do produkcji się skończyło. Auto wycenione było na 380 000 Euro.